Wycieczka do Mamuciej Doliny

W dniach 23-25 maja klasy Włóczykijów i Mrówkojadów wyjechały na wycieczkę do Mamuciej Doliny (www.mamuciadolina.pl) Od razu pierwszego dnia udaliśmy się do lasu na wycieczkę bobrowym szlakiem przez leśne bagna i ostępy. Dla niektórych wyprawa zakończyła się „kąpielą” z wlaniem się wody do kaloszy, ale nikomu to nie przeszkodziło w dalszej wycieczce. Tego samego dnia rozpoczęły się też treningi łucznicze. Kolejnego dnia piękna pogoda zastała nas na wykopaliskach archeologicznych, gdzie drużyny Wilków i Lisów poszukiwały (skutecznie!) kości pradawnych zwierząt. Potem zajmowaliśmy się mieleniem mąki w żarnach i wypiekaniem podpłomyków. Po południu szukaliśmy w lesie skarbu mamuta, odbył się turniej łuczniczy z nagrodami a wieczór spędziliśmy przy ognisku śpiewając piosenki z towarzyszeniem gitary. Ostatniego dnia grupa chętnych śmiałków po raz kolejny wybrała się już o 7.00 rano do lasu – tym razem na trudniejszy szlak po bagnach. Niewielu udało się przejść ścieżkę suchą nogą. A po śniadaniu udaliśmy się na spacer na pobliski sensoryczny park linowy, gdzie można było pokonać wiele niepozornie wyglądających przeszkód. Wycieczka zakończyła się wizytą na tarasie widokowym nad Biebrzą. Długo będziemy wspominać ten cudowny wyjazd. Za wspaniale zorganizowane zajęcia dziękujemy Panu Markowi – właścicielowi gospodarstwa. Z pewnością uczniowie i uczennice naszej szkoły jeszcze kiedyś odwiedzą Mamucią Dolinę.