top of page

Wycieczka do lasu

Po miesiącu rozmów i zajęć o tematyce leśnej wybraliśmy się całą szkołą na wycieczkę do Lasu Bielańskiego. Przypomnieliśmy sobie, jak należy się zachowywać w lesie oraz czego nie należy robić, aby chronić las i jego mieszkańców. Szczególnie, że znajdowaliśmy się w rezerwacie przyrody. Obserwowaliśmy również i omawialiśmy zmiany zachodzące w lesie jesienią.

W podziale na grupy międzyklasowe przyjrzeliśmy się następnie i stworzyliśmy modele warstw leśnych. Każda z grup zaprezentowała swoje plansze z warstwami: 1. gleby pokrytej ściółką, 2. runa leśnego, 3. podszycia i 4. koron drzew.

Po długim spacerze w ciepłych promieniach słońca i przerwie na przekąski, zatrzymaliśmy się na jednym z rozstajów leśnych ścieżek.

Rozpoczęliśmy rozmowę o mandalach - magicznych kręgach, które są jednym z motywów artystycznych, w formie rysunków geometrycznych. Pojęcie to wywodzi się z Dalekiego Wschodu, jest jednak bardzo rozpowszechnione również i w naszym kręgu kulturowym i ma zastosowanie m.in. w architekturze. My wykonaliśmy wspólnymi siłami mandalę ze znalezionych darów lasu. Stworzyliśmy dzieło land art, czyli sztuki ziemi.

Trochę głodni i zmęczeni, ale w wyśmienitych humorach wróciliśmy autobusem do szkoły na obiad.
Comments


  • White Facebook Icon
  • White Twitter Icon
bottom of page