Teatr Cieni

Zainspirowani wyjściem do teatru na sztukę “Dzieci z Bullerbyn” postanowiliśmy stworzyć własny teatr. Tak się złożyło, że ostatnio obchodzono Dzień Lalkarstwa, a chwilę póżniej Światowy Dzień Teatru. W ramach omawiania jednej z ulubionych lektur: “Dzieci z Bullerbyn”, przygotowaliśmy teatr cieni, poznając przy tym historie tej formy teatru. Głodne Króliki własnoręcznie wykonały figurki postaci z książki, a następnie w małych grupach napisały krótkie scenariusze scenek zainspirowane przygodami dzieci z Bullerbyn.

Po wielu żmudnych próbach odważyliśmy się zaprezentować nasze małe dzieło wszystkim uczennicom i uczniom oraz gronu pedagogicznemu naszej szkoły. Zarówno przygotowania, jak i samo przedstawienie sprawiło nam wiele radości. Poczucie szczęścia i ekscytacji można było zaobserwować zarówno na, jak i przed sceną.