Festiwal Kino Dzieci

Także w tym roku uczennice i uczniowie Terytorium Mysłowicka wzięli udział w święcie dziecięcego kina. W ramach pokazów kinowych obejrzeliśmy dwa filmy. Dobroduszki i Włóczykije dobrze bawiły się na "Zielonej szkole". Wśród leśnej scenerii było trochę niepokoju o losy zaprzyjaźnionej myszy, jednak musicalowe piosenki skutecznie rozładowywały napięcie. Po filmie rozmawialiśmy o prawach natury (czasem trudno się z nimi pogodzić!), łańcuchach pokarmowych i wytrwałości w poszukiwaniu przyjaciół. Mrówkojady zobaczyły film "Mecz o wszystko" - opowieść o pasji do piłki nożnej i nieszczęśliwym wypadku, który zmienia wszystko w życiu bohatera. Jak znaleźć nowy cel? Czy można pogodzić się w nową sytuacją, być dalej częścią drużyny? Te i wiele innych trudnych pytań towarzyszyło nam po zakończeniu seansu.Teraz pora na dalszy ciąg festiwalu! W zeszły piątek w ramach Kina Dzieci Online na zajęciach szkolnego DKFu obejrzeliśmy "Jak ocalić smoka". Przed seansem reżyserka zapewniła nas, że słowem-kluczem do filmu jest NADZIEJA. Mimo silnych emocji, które przeżywaliśmy podczas oglądania, wierzyliśmy, że wszystko dobrze się skończy. Rozmawialiśmy o tym, czego potrzebują uchodźcy, jak ważne jest dla nich bezpieczne schronienie i pomocni ludzie wokół. Okazało się też, że jeden prawdziwy przyjaciel to duuużo więcej niż tysiące lajków .

Za tydzień kolejna filmowa przygoda online. Tym razem zmierzymy się z filmami dokumentalnymi i poznamy prawdziwe historie dziecięcych bohaterów.