DBI na Mysłowickiej

W ciągu ostatniego tygodnia wszystkie klasy miały zajęcia poświęcone tematyce bezpieczeństwa w sieci. Było związane z obchodzonym 8 lutego Dniem Bezpiecznego Internetu. Dobroduszki i Włóczykije zaprzyjaźniły się z Neciem – robocikiem, który uczy dzieci bezpiecznego zachowania w sieci. Dzieci wysłuchały opowiadania o Neciu, śpiewaliśmy piosenki „Fajnie w internecie spędzam czas” oraz „Necio rap”, dzięki czemu udało się łatwo zapamiętać co to są dane osobowe oraz jak je chronić. Mrówkojady natomiast obejrzały filmy o sieciakach – drużynie dzieciaków, które chronią niesfornych użytkowników sieci przed kłopotami. Klasy 1 i 2 dostały dostosowane do swoich zajęć materiały - zeszyty ćwiczeń. W dniu dzisiejszym wszystkie klasy oglądały spektakl pt. "Dzieci Sieci - Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów" – opowiadającym w przystępny sposób o problemie uzależnienia od internetu i urządzeń elektronicznych. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z materiałami, które uczennice i uczniowie otrzymali oraz do rozmów z dziećmi na tematy związane z korzystaniem z sieci.