top of page

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia. Ustanowiono go w 2002 roku dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki.

Angielska nazwa misia pochodzi od zdrobnienia imienia prezydenta Stanów Zjednoczonych - Theodora Roosevelta. W 1902 roku Prezydent Roosevelt brał udział w polowaniu, w trakcie którego postrzelony został mały niedźwiadek. Teddy Roosevelt zażądał, żeby misia natychmiast wypuścić na wolność, a cała historia została uwieczniona na obrazkach, które zostały opublikowane przez jedną z gazet. Zobaczył je producent zabawek i zdecydował, ze taki miś-zabawka będzie świetnym wynalazkiem. Nowa zabawka została nazwana od imienia prezydenta Teddy Bear.

Tę historie nasze uczennice i uczniowie poznali dziś tworząc własne misie. Najpierw je rysowali na materiale, potem pani Magda pomogła im materiał zszyć, pani Katka wyciąć a na koniec sami misie wypchali. Każdy miś zapewne dostał swoje niepowtarzalne imię (o to jakie trzeba by już zapytać nasze uczennice i uczniów). Niektóre misie zdążyły już też wspólnie odegrać scenki albo się pobawić!

Samodzielnie zrobiona zabawka to zawsze mnóstwo radości!
Comments


  • White Facebook Icon
  • White Twitter Icon
bottom of page